Захист від фальсифікату : Половина продуктів харчування в московських магазинах - підробки

За даними Департаменту споживчого ринку Москви, майже половина продуктів харчування в московських магазинах - підробки. Після фактичного скасування Росторгінспекціі і зникнення інституту товарознавців стежити за якістю продуктів харчування просто нікому, крім самих споживачів. ЗМІ лише попереджають, що найчастіше підробляють рослинне і вершкове масло, чай, тушонку, мінеральну воду, кондитерські вироби. Але хто знає напевно?

Навіть у Європі фальсифікація продуктів харчування носить по-справжньому масштабного характеру.

Відразу в декількох країнах цілих два роки їли сир, зроблений з відходів. Як з'ясувалося, при його виготовленні використовувалися не тільки прострочені продукти, але навіть упаковки та етикетки.

До маленької приватної сироварні в Баварії поліція і прокуратура придивлялися два роки, поки, нарешті, не вдалося отримати ордер і оглянути цех та склад. На виході слідчі тільки кривилися: вражень їм вистачило, повідомляє Перший канал.

Те, що тут вироблялося, за документами проходить як свіжий сир, при цьому з фермерами фабрика не співпрацювала: тут просто змішували свіжий товар з прилавків з тим, що ніколи не повинно було потрапити на стіл.

Крістіан Осинський, представник поліції Німеччини: "Нам відомо, що на фабриці працювали десять чоловік. На даний момент, затримано троє, пошуки решти тривають".

Мова про продукт, в якому, згідно з опитуваннями, Європа просто обожнює. Для інших гурманів сторонні добавки та домішки в сирі - вже злочин. Але тут справа не просто в порушенні санітарних норм, то, що конфісковано в Німеччині, а потім в Італії, взагалі не придатне для їжі. У виробництво в якості сировини шeл запліснілий сир, іноді - зі слідами мишачого помeта, іноді - прямо в упаковках, з етикетками і чорнильними штампами.

На місці працюють дві бригади: криміналісти опечатали приміщення, вилучили документацію і комп'ютери, а їхні колеги з відділу захисту прав споживачів вже відвезли на аналіз проби підозрілої продукції.

Андреас Росса, генеральний прокурор міста Меммінген, Німеччина: "Про господаря знаємо тільки, що він сіцілієць. Знайшли адресу директора фабрики, він жівeт в Італії, тут не з'являється".

За словами поліції, в Європі діє справжнісінька сирна мафія. Фабрики, подібні цій, виявилися також у Великобританії та Австрії. Попередні дані прокуратури: за минулі два роки таким же чином "перероблені" 11 тисяч тонн сиру. Всe це потрапило на прилавки європейських магазинів через цілком шановних постачальників. Варто додати, що в Старому світі ще не забули недавній скандал з моцарелою, коли у великій партії продукту був виявлений діоксин.

- Було б дуже дивно, що при високих цінах на продукти харчування, постійно зростаючими при цьому, і за наявності стабільного попиту їх би не фальсифікували, - зауважив головний редактор ФОРУМа.мск Анатолій Баранов. - Власне, хотіли вільного ринку - отримали, з усіма його принадами. Проте продукти харчування - це предмет, з одного боку, постійного попиту, а з іншого - вони мають досить консервативний попит. Ми в цілому їмо одне і те ж, і постійно споживаючи продукти одного і того ж постійного постачальника, кілька обезопашіваем себе від фальшивок, а з іншого боку, стимулюємо цього виробника-постачальника стежити за якістю, щоб не втратити в нашій особі постійного покупця. Тут велике значення має найбільш короткий шлях від виробника до споживача. Скажімо, я купую молочні продукти в крамниці, яка належить сім'ї з Рязанської області, що має там своє стадо і виготовляє всі сири, масло та інше зі свого молока. Тут теж можна "потрапити" на недобросовісність, але все ж з роками ясність з'являється. До того ж даний незбиране молоко взагалі неможливо фальсифікувати - на відміну від порошкового.

"Проблема в тому, що ми харчуємося досить різноманітно, і далеко не всі продукти можна придбати у виробника безпосередньо, скажімо, кави, мінеральну воду або сир пармезан, - продовжив Анатолій Баранов. - Тут краще купувати продукти великих брендів, але саме їх в основному і підробляють. Тут вихід у тому, щоб знаходити ті торговельні точки, які набувають, скажімо, розчинна кава, безпосередньо в компанії "Нестле", а мінералку хоча б у "Вім-біль-данна", що тепер розливає і "Єсентуки". Велике ж число посередників - завжди ризик. Тому отоварюватися краще в гіпермаркеті, ніж в дрібному магазинчику - та це й дешевше. Це все не гарантії, а всього лише зменшення ймовірності - ми ж не знаємо, у кого той же "Ашан" або "Рамстор "закуповує тушонку і масло, вино і ковбасу. Але це - великий західний торговець, більше стежить за своєю репутацією, ніж" Копійка "або" Пятерочка ", не кажучи вже про магазинчику" Дядя Вася "або ларьку на оптовому ринку".

Новини вітчизняної боротьби з фальсифікатом і контрафактом стабільно погані.

Десять днів тому співробітниками управління Россільгоспнагляду по Воронезькій області спільно з співробітниками обласного управління ДІБДР в ході перевірки автомобіля, що перевозив 20 т печінки яловичої замороженої парагвайського виробництва транзитом через Воронеж в Ростов-на-Дону, встановлено факт фальсифікації ветеринарних супровідних документів, що гарантують безпеку продукції.

Росспоживнагляд Красноярського краю забракував понад 24 т продукції на регіональних оптових базах і майже 81 т - на складах дитячих установ. Масштабні перевірки Росспоживнагляду пов'язані з тим, що в дитячих оздоровчих закладах Красноярського краю зафіксовані групові захворювання іерсеніозом. Це гостре інфекційне захворювання було викликано вживанням в їжу неякісних овочів. У лікарнях Красноярського краю залишаються більше 100 хворих.

- Іерсеніоз - це серйозно, але це захворювання переноситься на свіжих овочах, які не зовсім свіжі, - зазначив Анатолій Баранов. - Тому переважання в раціоні свіжих, а не консервованих або якось перероблених продуктів переважно. Готуйте самі, не соромтеся самі, закупивши в сезон свіжих овочів і фруктів, зробити заготовки на зиму. Звичайно, банки з гарними етикетками і просвічують крізь скло "виставковими" огірочками або вишеньками виглядають спокусливо, а якщо порахувати на гроші, то і не дорожче домашніх. Але подумайте, чому у вас не виходить так красиво засолити або зварити? Чи не тому, що ви не додаєте в свої заготовки барвників, консервантів особливих та іншого?

Фахівці кажуть: алкоголь, одяг, підручники, парфумерія перевіряються "на око". Так, справжнє вино не може бути розлито в пляшки на різних рівнях від горлечка, з рівних швів високоякісного одягу не стирчать нитки, на її товарному ярлику не буває орфографічних помилок. І так далі.

- Фальсифікувати можна все, навіть свіжі овочі, - зауважив Анатолій Баранов. - Тому забута з радянських часів практика індивідуального садівництва та городництва повинна повернутися до ужитку. Виростити свій огірок має стати стильно, а зовсім не бути ознакою соціального лузерства. Повинно стати стильним пригостити гостей на своїй навіть дуже шикарною дачі вином зі свого підвалу, ще краще - вирощеного на своєму винограднику і розчавленого своїми ногами. А якщо ви виростили цей виноград в Московській або Ленінградської області - це має стати предметом справжньої гордості! Пийте горілку, яку ви самі вигнали з абрикосів або персиків. Варіть пиво. Коптити рибу живою. У сезон збирайте гриби та зберігайте їх у морозилці. Будьте трохи здоровою і щасливою. І пішли б вони зі своїми фальсифікаціями ...


Читайте также:

  Захист від підробок : Майже половина продуктів, які продаються в Україні - підробка
Госпотребінспекція Україна оприлюднила дані нової перевірки продуктів харчування. Фахівці заявляють, що майже половина продуктів, які продаються в Україні - підробка. Основні претензії - консерванти в згущеного молока, пальмова олія в сирі, надлишок ... >>>>>>

  Захист від фальсифікату : Продукти харчування, куплені на стихійних ринках, можуть виявитися підробкою
Виробники продукції, прагнучи захистити покупців від фальсифікаторів, вдаються до особливих відмінностей в упаковці. Елементи захисту можуть використовуватися самі різні: наприклад, дизайн етикеток, забарвлення і форма пробок, наявність голограм і ... >>>>>>

  Найчастіше фальсифікують молочні продукти
За статистикою, тільки чверті киян вдається відшкодувати збиток за неякісний товар. На жаль, не всі покупці знають закон і можуть правильно його відстоювати і, що ще гірше, не беруться цього робити. Адже страшних випадків навіть у столиці вистачає ... >>>>>>

  Український спирт не витримує конкуренції
Український спирт не витримує конкуренції
Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій КЛЮЄВ розкритикував керівництво Мінагрополітики та концерну «Укрспирт» за бездіяльність у наведенні порядку у ... >>>>>>

  Захист інтелектуальної власності
Найчастіше на підприємстві юрист виступає в усіх іпостасях: він і господарник, він і захисник у суді, і фахівець з податкового права, і, в реаліях сьогоднішнього дня, - часом і трохи патентний повірений, тобто спеціаліст в галузі інтелектуальної ... >>>>>>

Отзывы наших клиентов

Долго выбирали охранную компанию, чтобы поставить наш дом возле Вышгорода на сигнализацию и пультовую охрану. Обзванивали и уточняли условия. Лучшее предложение на рынке было у /Безпека Сервис/. Менеджер подробно объяснил все этапы установки и подключения, подключили нас быстро и теперь мы под охраной. Большое спасибо!

Алексей В.

Безпека Сервис базируется в Вышгороде, поэтому обратились к ним сразу, чтобы поставить квартиру на сигнализацию. Эту фирму посоветовали знакомые. Поставили все необходимое оборудование, сделали все качественно и оперативно. Уже полгода квартира на сигнализации. В отпуск ездили зная, что квартира под охраной. Рекомендуем

Елена К.

Користуємось послугами Безпека Сервіс вже більше шести років. Все дуже чітко з першого дня. Підключили сигналізацію - і маємо спокій. Є впевненість, що наш будинок під охороною і спокійно можемо залишити його на довгий термін. Вже декілька наших друзів теж скористалися нашою рекомендацією і не пошкодували. Дякуємо за Вашу роботу і рекомендуємо!

Олександр Л.